Personal

Another meaningful award!

134 applications from 39 countries were submitted to the Green Skills Award competition organized by the European Trainin Foundation (ETF). As the only finalist selected from Turkey, I became one of the 11 people/institutions invited to the public vote. At the end of the public vote, I was awarded the Green Skills Award as the 2nd participant who received the most votes in this competition. Thank you ETF for this meaningful and prestigious competition. I am also grateful to everyone who played a role in my receiving this award.

Please visit the link: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/altindag-ataturk-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesinin-cevre-projelerine-uluslararasi-odul/2292339

European Trainin Foundation (ETF) tarafından düzenlenen Green Skills Award yarışmasına 39 ülkeden 134 başvuru yapıldı. Türkiye’den seçilen tek finalist olarak halk oylamasına davet edilen 11 kişi/kurumdan biri oldum. Halk oylaması sonunda bu yarışmada en çok oy alan 2. katılımcı olarak Green Skills Award’a layık görüldüm. Bu anlamlı ve prestijli yarışma için ETF’e teşekkür ederim. Ayrıca bu ödülü almamda rol oynayan herkese minnettarım.

Related posts

Global Teacher Award

Moderator

Volunteer Educator of HABITAT

Moderator

Another Teacher Candidate Meeting in İstanbul

Moderator